Дипломат: Світ засудить Україну, якщо не розслідує вбивства на Майдані і в Одесі

Українська сторона не повинна ігнорувати порушення прав людини у процесі розслідування вбивств на Майдані і в Одесі, які виявила Міжнародна дорадча група Ради Європи (МДГ РЄ)
Як заявив в інтерв'ю DT.UA директор з прав людини і спеціальний представник РЄ в Україні Крістос Джа
комопулос, якщо Київ це зробить, на Україну чекає міжнародний осуд.
"Робота Міжнародної дорадчої групи – допоміжний процес для української влади. Ідея полягає в тому, щоб попередити слідчі органи України, які розслідують події на Майдані і в Одесі, що є певні недоліки, які порушують Європейську конвенцію з прав людини", -  зазначив він.
Дипломат додав, що в обох звітах  було вказано, що такі порушення базових прав людини існують.
"Українська влада зі свого боку має взяти до уваги позицію МДГ і вжити корегувальні дії там, де це можливо", - заявив Джакомопулос.
На питання, що буде, якщо Київ проігнорує зауваження МДГ, він заявив: українському уряду в такому разі доведеться відповідати в ЄСПЛ за позовами жертв насилля.
"Мета звіту – не нав'язувати щось, а попередити владу, що бездіяльність зрештою призведе до порушення, яке буде розглядатися в суді. Тоді український уряд і Україна як держава і суб'єкт міжнародного закону буде розкритикована за порушення прав людини у двох важливих справах: щодо подій на Майдані і в Одесі. Я думаю, що це політична відповідальність влади в Україні уникнути такої критики", - пояснив Джакомопулос. 
Як відомо, у Києві було оприлюднено звіт МДГ про розслідування подій в Одесі з наджорсткою критикою української правоохоронної системи.
"Європейська правда" опублікувала повний текст підсумкової частини звіту МДГ.
У свою чергу голова МДГ, колишній голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца заявив, що представники Міжнародної дорадчої групи (МДГ) Ради Європи, констатували низку помилок української влади, але не вважають, що ці помилки були умисними.
З цього приводу Голова ВГО "Сила і Честь " Ігор Петрович Смешко коментує: ті ж самі запитання без відповіді - чому злочини, в яких слідчими прокуратури розлідувалися дії переважно співробітників міліції, ці слідчі дії оператовно забеспечувалися МВС, а не СБУ? Де робота Упраління "П" Головного управління "К" СБУ, яке по закону, навіть без доручень ГПУ, має оперативно відслідковувати можливі протиправні дії в системі МВС? Де результати оперативної складової роботи СБУ ( а не політикансько - популістських заяв) по цим напрямам професійного розслідування, протям найбільш інформативного, першого року від часу злочинів? Де відповідна, на виконання п.8 ст.13 Закону "Про Раду національної безпеки і оборони України " координуюча та контролююча робота" Секретаря РНБО, який " ...здійснює у період між засіданнями РНБО координацію і контроль за ...правоохоронними органами.., правоохоронною діяльністю, боротьбою з корупцією..."? Де персональна відповідальність за, у кращому випадку, змарнований час непрофесіоналами, чи за свідомий саботаж - з боку прихованого ворога? Адже, нерозслідування цих міжнародно резонансних злочинів це не лише зрада наших загиблих громадян - співвітчизників, вирок некомпетентності та непрацездатності нашій правоохоронній системі, кадровій політиці вищого керівництва держави в ній, але й це - міжнародно - інформаційна поразка нашої країни у підтримці ії з боку Заходу,в умовах війни на Сході.